wholesale jerseys wholesale jerseys china wholesale nfl jerseys from china wholesale jerseys free shipping wholesale nfl jerseys online coach outlet coach handbags outlet coach handbags outlet michael kors handbags outlet michael kors handbags outlet michael kors outlet

İletişim:

Tunalı Hilmi Caddesi No: 92/15 Kat: 4 Kavaklıdere - ANKARA

Tel : 0312 427 01 06

Fax: 0312 427 62 91

 

Sorularınız için Tıklayınız

"Ortodonti" Tedavi Destek Bilgileri

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir.
Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez

Kliniğimiz, Dr.Dt. Candan Okay Türkdönmez ve Dr.Dt. Deniz Uzuner Esen tarafından kurulmuştur.

Acil Durumlar

BRAKETLERİN ÇIKMASI
Sabit ortodontik tedavi süresince diyet kurallarına uyulmadığında braketler çıkabilmektedir. Çıkan braket yanak veya dudağınızı rahatsız ediyorsa, tahrişi önlemek için, üzerine doktorunuzun verdiği mum konabilir. Ortodontistinizle görüşünüz.

BANTLARIN ÇIKMASI
Çıkan Bantı saklayınız ve ortodontistinizle görüşünüz.

LİGATÜR TELİ VEYA ARK TELİ BATMASI
Ligatür telinin batması durumunda elinizle veya kaşığın arka kısmıyla yerine ittirmeye çalışın. Rahatsız ediyorsa mum koyabilirsiniz. Ark telinin kırılması, kayması veya uzun kalması durumunda batan bölgeye mum koyun ve ortodontistinizle görüşünüz.

DİŞLERDE AĞRI
Ortodontik kuvvet uygulanımı sonrasında bir kaç gün dişlerinizde ağrı olması beklenen bir durumdur. Zamanla azalarak kaybolur. Bu süre zarfında doktorunuzun önerdiği ağrı kesici ilaçtan kullanabilirsiniz. Uzun süren ağrı durumunda ortodontistinizle görüşünüz.

DİŞ ETİNDE AĞRI, KANAMA, ŞİŞLİK
Diş etlerinizde ağrı, kanama, şişlik beklenen bir durum değildir. Özellikle ağız hijyeninin kötü olduğu durumlarda gözlenmektedir. Dişler ve diş eti daha özenli bir şekilde uzun süre ile fırçalanmalıdır. Ağız gargaraları kullanılabilir. Ortodontistinizle görüşünüz

ÇENE EKLEMİNDE AĞRI
Ortodontik tedavi sırasında çene ekleminde ağrı, ses olabilmektedir. Uzun sürmesi halinde ortodontistinizle görüşünüz.

ALLERJİ
Metal veya lastiklere karşı allerjik reaksiyon görülebilmektedir. Döküntü, kızarıklık oluştuğunda ortodontistinizle görüşünüz.

APAREYLERİN KIRILMASI VEYA KAYBEDİLMESİ
Apareyleriniz kırıldığında veya kaybolduğunda ortodontistinizden randevu alınız. Kırılan apareylerinizi kesinlikle uhu, japon yapıştırıcısı v.b. ile yapıştırmayınız.